BAZA NOCLEGOWA

Poznaj atrakcje Mikołajek i spędź miło czas nad wodą.

MIKOŁAJKI

Mikołajki to urokliwie położone mazurskie miasteczko, o którym można również powiedzieć, że jest jednym z popularniejszych kurortów w Polsce. Wakacje spędza tu wielu turystów, zarówno zagranicznych, jak tych z Polski. 

Mazury, czyli Kraina Wielkich Jezior, kojarzy nam się w dużej mierze z żeglowaniem. Ciekawą atrakcją turystyczną, z której mogą skorzystać osoby odwiedzające Mikołajki, jest prom na linie. Prom przepływa swoją trasę za pomocą liny umieszczonej na dnie jeziora. Dla wielu osób, zwłaszcza mieszkańców, prom pełni funkcję skrócenia drogi pomiędzy miasteczkami. Widok Mikołajek od strony jeziora na pewno będzie miłym przeżyciem. 

Mikołajki mogą również poszczycić się największym aquaparkiem na Mazurach. Tropikana Aquapark zapewni atrakcje nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani zabawy na przeróżnych zjeżdżalniach wodnych, ale także miłośnicy relaksu w saunach czy jacuzzi. W lato istnieje również możliwość skorzystania z basenu zewnętrznego.

Mikołajki

W Mikołajkach znajduje się jeden z największych portów na Mazurach. 

W lato cumuje tu wiele jachtów, które możemy podziwiać, spacerując deptakiem. Oprócz tego mamy świetny widok na jezioro i otacząjącą je przyrodę, którą możemy również podziwiać z licznych restauracji położonych przy Wiosce Żeglarskiej. Osoby spędzające wczasy w Mikołajkach mają również możliwość wypożyczenia łódek, na które nie wymaga się patentu, a także rowerków wodnych. 

WARTO ODWIEDZIĆ

  • Muzeum Reformacji Polskiej - coś dla osób, które lubią spędzać swój wolny czas, poznając historię okolicznych miejsc. Co prawda muzeum to nawiązuje do reformacji polskiej, ale znajdziemy tak też wiele eksponatów nawiązujących bezpośrednio do Mazur. Odwiedzający mogą zapoznać się z dokumentami czy drukami, które nawiązują właśnie do tych wydarzeń nie tylko na terenie Mazur, ale również Europy.
  • Jeśli swój wypoczynek wiążesz ze zwiedzaniem lokalnych zabytków, nie możesz przejść obojętnie obok Kościoła Ewangelickiego Pod Wezwaniem Świętej Trójcy. Został on wybudowany w 1842r. Jego znakiem rozpoznawczym jest wysoka wieża, wzniesiona została w 1880r. Drugim kościołem, który również warto odwiedzić, jest Kościół Matki Bożej Różańcowej, z pięknymi witrażami i dębowymi ołtarzami.
  • Będąc w Mikołajkach, warto też przespacerować się ulicą Michała Kajki, która jest jednocześnie najdłuższą, ale i najstarszą ulicą w tym miasteczku. Wzdłuż ulicy zobaczyć możemy piękne lipy, a wśród nich domy wybudowane w XX wieku, w których dostępne są również noclegi. Przy ulicy Michała Kajki na turystów czekają liczne knajpy, restauracje i sklepy z pamiątkami.

Klub BAZA Mrągowo - nieoficjalna strona o klubie